Víza

Resize of IMG_7352Žádosti o indické vízum se nyní vyplňují už jen výhradně on-line na Indian Visa Online (formulář je v angličtině). Druhů víz pro vstup do Indie je celá řada.

Žádost o standardní vízum (Regular Visa Application) si žadatel po vyplnění vytiskne, nalepí fotografii a podepíše. Žádosti jsou přijímány na Velvyslanectví Indické republiky v Praze od 9.30 do 12.00 hodin. Je nutné předložit cestovní pas platný nejméně 6 měsíců po plánovaném návratu z cesty. Poplatek za vízum se platí při podání žádosti, a to pouze v hotovosti v Kč. Udělení víza trvá v běžných případech 1 týden. Pasy s udělenými vízy se vyzvedávají od 16.00 do 17.00 hod. (denně od pondělí do pátku kromě indických a českých státních svátků). O víza není možné žádat poštou. 

Pohodlnější je e-vízum. Celá procedura se provádí ze stejného rozhraní Indian Visa Online. Existují různé kategorie těchto víz: e-Tourist Visa, e-Business Visa, e-Medical Visa atd. Vízum musí být zaplaceno online platební kartou nejméně 4 dny před plánovanou cestou. Na turistické vízum je do Indie možné přicestovat v období 1 roku ode dne udělení e-víza formulářem Electronic Travel Authorization (ETA), který  si cestovatel musí vézt s sebou. Turistické e-vízum nyní umožňuje vícenásobný vstup do země. Vstup je možný jen přes 28 hlavních letišť a 5 přístavů, odjet ze země je možné přes kterýkoliv hraniční přechod. E-vízum neplatí pro návštěvu států Arunáčalprádéš, Manipur, Mizoram, Nagaland a Sikkim.

Co je potřeba k žádosti o vízum:

cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po příjezdu, portrétní foto žadatele na bílém pozadí (5×5 cm; do formuláře e-víza jako soubor jpg min. 10 kB a max. 1 MB), podle typu žádaného víza také další doklady (pro standardní vízum např. kopie zpáteční letenky, výpis z účtu, kopie voucheru na objednané služby, rezervace hotelu apod.; pro e-vízum sken stránky pasu s biometrickými údaji jako soubor pdf min. 10 kB a max. 300 kB) 

Poplatky za víza (stav v roce 2019):

  • standardní turistické vízum na 1 měsíc 2280 Kč (plus 70 Kč manipulační poplatek)
  • standardní vízum pro horskou turistiku na 6 měsíců 1830 Kč (plus 70 Kč popl.)
  • turistické e-vízum na 1 rok 80 USD (plus přirážka 2,5 % za bankovní transakci)

Dotazy k vízům (konzulát Indie v Praze) 257 533 490 nebo consular@eoiprague.in
Informace v angličtině na Embassy of India.

Adresa velvyslanectví: Velvyslanectví Indie, Milady Horákové 60/93, 170 00 Praha 7

Vízový servis
Pokud si od nás objednáte pronájem auta nebo jiné služby, můžeme pro mimopražské zájemce víza zprostředkovat za poplatek. V případě zájmu nás kontaktujte.

 

ZPĚT