Jih Indie

TAMILNÁD A KÉRALA  (13 dní, 12 nocí)

ČENNAI – MAMALLAPURAM – KANČÍPURAM – PONDIČERRY – ČIDAMBARAM – TANDŽORE – TRIČY – MADURAI – NÁRODNÍ PARK PERIJÁR – KÓČÍN – PLAVBA NA HAUSBÓTU – PLÁŽE KOVALAM – TRIVANDRUM

deccan-india-map
NEJDE O SKUPINOVÝ ZÁJEZD!
 Cestujete autem se svým řidičem, přiobjednáte si ubytování ve vámi zvolené kategorii hotelů s vámi vybraným způsobem stravování. Vše se podřizuje vašim zájmům, požadavkům a možnostem. Jde o soukromou cestu, a proto je možné tento navržený program měnit, pokud si přejete.

 

DEN 1:  ČENNAI – MAMALLAPURAM  (55 km, 1 hodina)
Přílet
do Čennai (Madrás). Uvítání na letišti a transfer do města na krátkou okružní cestu. Po prohlídce pevnosti sv. Jiří, pomníku Anna Samadhi a muzea odjedete do pobřežního Mamallapuram (Mahabalipuram). Po příjezdu ubytování v hotelu. Nocleh.

DEN 2:  MAMALLAPURAM – KANČÍPURAM – MAMALLAPURAM
Dopoledne odjezd do Kánčípuram. To bylo historické hlavní město říše Pallavů v 7. – 9. století. Kančípuram je jedním ze sedmi posvátných měst Indie. kanchipuram-temple1Je také proslulé ručně tkanými tkaninami z hedvábí a ženskými šaty sárí. Návrat do Mamallapuram. Návštěva pallavského Pobřežního chrámu s řadou basreliéfů tesaných v žule. Byl postaven na počátku 8. století. Z téže doby je zde řada zachovalých monolitických chrámů (UNESCO). Večer odpočinek na pláži Bengálského zálivu. Nocleh.

DEN 3:  MAMALLAPURAM – PONDIČERRY
(155 km, 3 hodiny)
Po snídani odjezd do Pondičerry (Puttučérry). Po příjezdu ubytování v hotelu. V tomto regionu bylo v koloniálním období vybojováno mnoho bitev mezi Brity a Francouzi. Pondičerry je synonymem francouzského dědictví v Indii, protože sloužilo jako hlavní město francouzských držav v Indii. Odpoledne prohlídka Aurobindova ášramu. Ášram byl založen roku 1926 bengálským básníkem Aurobindem Ghóšem. Jeho filozofie vychází ze spojení tradiční jógy s moderní vědou. Po prohlídce ášramu návrat do hotelu na nocleh.

DEN 4:  PONDIČERRY – ČIDAMBARAM – TANDŽORE  (170 km, 4 hodiny)
Ráno odjezd do Čidambaram k návštěvě velkolepého Natarádžova chrámu, postaveného v 9. století. Jeho krásný interiér je zasvěcen Šivovi jako Králi tance. Cesta pokračuje do Tandžore (Tančavúr), po příjezdu následuje ubytování v hotelu. brihadeeswar-templeOdpoledne navštívíte úchvatný Brhadíšvarův chrám postavený v 10. století (UNESCO). Jde o vrcholné dílo architektury tehdy vládnoucí dynastie Čólů. Kopule na vrcholu hlavní (63 metrů vysoké) věže chrámu je vytesána z jediného kusu žuly o váze 81 tun a na vrchol byla dopravena po uměle navršené rampě dlouhé 6 km, tedy podobným způsobem, jakým staří Egypťané stavěli pyramidy. Nocleh v hotelu.

DEN 5:  TANDŽORE – TRIČY – TANDŽORE  (120 km, 3 hodiny)
Ráno odjezd na výlet do Tričy (Tiruččirapalli). Město je pěknou ukázkou tradiční a moderní výstavby okolo Skalní pevnosti. Navšívíte nejznámější pozoruhodnost tohoto rušného města, chrám Skalní pevnosti, okázalou památku trůnící na masivním skalním výchozu, který se prudce zvedá z roviny nad okolní město. Také navštívíte chrámové město Šrírangam, které se skládá ze sedmi koncentrických zdí (chrámových okrsků) a 21 vstupních bran (gópur). Následuje jízda zpět do Tandžore na nocleh.Resize of MADURAI MEENAKSHIAMMAN TEMPLE

DEN 6:  TANDŽORE – MADURAI 
(130 km, 4 hodiny)

Ráno přesun do Madurai. Po příjezdu ubytování v hotelu. Odpoledne okružní prohlídka města zahrnující chrám Mínakší, palác Tirumala Najáka a Gándhího muzeum. Rozsáhlý chrám bohyně Mínakší se proslavil obrovskými vstupními gópurami (až 49 m vysokými) s bohatou a velmi barevnou figurální výzdobou. Nocleh.

DEN 7:  MADURAI – PERIJÁR  (140 km, 3 hodiny)
Ráno přejezd do Perijáru, po příjezdu ubytování v hotelu. Odpoledne zážitková vyjížďka lodí, což je nejlepší způsob poznávání přírody Perijárské rezervace. Užijete si divoké přírody a pozorování zvířat včetně divokých slonů v jejich přirozeném prostředí. Nocleh v hotelu.

DEN 8:  PERIJÁR – KÓČÍN  (190 km, 5 hodin)
Ráno odjezd do Kóčínu, po příjezdu ubytování v hotelu. Kóčín je jedním z nejlepších přírodních přístavů v Indii. Odpoledne okružní prohlídka Kóčínu zahrnující muzeum tzv. Holadského (pův. portugalského) paláce, židovskou synagogu a kostel sv. Františka z 16. století a staré čínské konzolové rybářské sítě. Večer tanečně-divadelní představení jednoho z klasických tanců jižní Indie zvaného Kathakali. Nocleh.

allepeyDEN 9:  KÓČÍN – ALLEPI  (65 km, 1 ½ hodiny)
PLAVBA A NOCLEH NA HAUSBÓTU
Po brzké ranní snídani v hotelu transfer do Allepi. Po příjezdu nalodění na hausbót. Užijete si nezapomenutelnou plavbu okouzlujícími vodními kanály, pokocháte se nádherným okolím a fascinující krajinou Kéraly. Plavba spletí úzkých vodních cest lemovaných palmami, vinoucími se nedozírnými plochami svěžích rýžových polí a neopakovatelnými vesničkami seřazenými podél kanálů – to jsou zážitky, na které se nezapomíná. Veškeré stravování podáváno na palubě hausbótu. Tamtéž následující nocleh.

DEN 10:  ALLEPI – KOVALAM  (170 km, 4 hodiny)
Vylodění z hausbótu a poté přejezd do Kovalam. Po příjezdu ubytování v přímořském letovisku. Nekonečné modré plochy Arabského moře a kilometry bílého písku jsou omývány příbojem u kmenů statných palem a skalnatých výběžků, což vše činí z Kovalam pobřežní ráj. Zbytek dne volno k odpočinku na pláži. Nocleh.

DEN 11:  KOVALAM – TRIVANDRUM – KOVALAM
Ráno okružní prohlídka města Trivandrum (hl. města státu Kérala) s návštěvou chrámu Padmanabhaswámí, paláce Puthenmalika, Vládní (Napierovo) Sunset-over-Chinese-Fishing-nets-and-boat-in-Cochin-Kochi-Kerala-India-shutterstock_1041711291muzeum umění a řemesel a nedaleké galerie Šrí Čitra. Návrat do Kovalam, po zbytek dne volný program. Nocleh.

DEN 12:  KOVALAM
Celý den volný program k odpočinku na pláži, vyzkoušení ozdravných účinků ajurvédy, nabízených v letovisku. Nocleh.

DEN 13:  ODLET
Ráno transfer na letiště do Trivandrum k odletu.

 

Orientační cena za jednu osobu

obsazenost ►► 2-3 osoby 4-5 osob 6-9 osob 10-14 osob
STANDARD HOTELS 27 050 Kč 22 500 Kč 22 100 Kč 21 780 Kč
1st CLASS HOTELS 36 690 Kč 30 550 Kč 30 300 Kč 30 000 Kč
DELUXE HOTELS 52 890 Kč 47 500 Kč 45 930 Kč 45 000 Kč

Mamallapuram – 2 noci, Pondičerry – 1 noc, Tandžore – 2 noci, Madurai – 1 noc, Perijár – 1 noc, Kóčín – 1 noc, Allepi (hausbót) – 1 noc, Kovalam Beach – 3 noci

Cena zahrnuje: výše zmíněný program pro jednu osobu, taxy, dopravu vozem kategorie Economy nebo SUV (podle počtu osob) s řidičem (anglicky mluvícím), ubytování ve dvoulůžkových pokojích na 12 nocí ve vybrané kategorii hotelu se snídaní, 24hodinová asistenční linka v Indii, pojištění poskytovatele služeb ze zákona.
Pozn. Na hausbótu stravování formou plné penze.

Cena nezahrnuje služby, které nejsou uvedeny výše: letenky, cestovní pojištění, víza (můžeme vám zajistit vízaletenky i komplexní pojištění), vstupné do památek podle programu ve výši 25 €, spropitné a osobní výdaje, poplatek za foto/video v některých památkách.

Dále je možno přiobjednat: ubytování v jednolůžkovém pokoji, polopenzi a pro skupiny od 15 osob česky mluvícího průvodce. (ceny na vyžádání)

 

ZPĚT na programy