Zlatý trojúhelník

DILLÍ – AGRA – DŽAJPUR  (7 dní, 6 nocí)

DILLÍ – AGRA – FATÉHPUR SIKRÍ – DŽAJPUR – MANDAWA

Golden-tringle

NEJDE O SKUPINOVÝ ZÁJEZD! Cestujete autem se svým řidičem, přiobjednáte si ubytování ve vámi zvolené kategorii hotelů s vámi vybraným způsobem stravování. Vše se podřizuje vašim zájmům, požadavkům a možnostem. Jde o soukromou cestu, a proto je možné tento navržený program měnit, pokud si přejete.

 

DEN 1:  DILLÍ
Přílet do Dillí (většina letů z Evropy přistává pozdě v noci nebo velmi brzy nad ránem). Po uvítání zástupcem naší partnerské organizace na letišti vás řidič odveze k ubytování do hotelu. Volný program, odpočinek, aklimatizace. Nocleh.

DEN 2:  DILLÍ
Dopoledne projížďka Novým Dillí, které je svými širokými bulváry lemovanými alejemi stromů, parky a fontánami, obklopujícími majestátní vládní budovy, v ostrém kontrastu ke Starému Dillí. Projedete kolem impozantní Brány Indie, budovy Parlamentu a Prezidentského paláce. Potom navštívíte areál Kutb Minar (památka UNESCO), postavený roku 1193, s úžasným kamenným minaretem, vítěznou věží tehdy nově příchozího muslimského architektonického stylu. Další zastávkou bude hrobka mughalského císaře Humajúna (UNESCO). Odpoledne zajedete na Rádž Ghát, kde byl zpopelněn Mahátma Gándhí. Pak navštívíte Staré Dillí včetně Červené pevnosti (UNESCO). Užijete se si projížďku cyklorikšou uličkami starého bazaru kolem třídy Čandni Čouk se zastávkou u Džama Masdžid, největší mešity v Asii. Návrat do hotelu.Resize of IMG_0631

DEN 3:  DILLÍ – AGRA  (200 km, 4 hodiny)
Ráno odjezd do Agry, bývalého centra mughalského císařství a střediska velké moci a slávy. Pokocháte se prohlídkou světoznámého Tádž Mahalu (UNESCO), nesmrtelného památníku lásky z bílého mramoru. Byl postaven císařem Šáhdžahánem na paměť jeho manželky Mumtaz Mahal. Navštívíte také Agerskou pevnost (UNESCO) a nedalekou Sikandru, kde je mauzoleum nejmocnějšího mughalského císaře Akbara. Nocleh.

DEN 4:  AGRA FATÉHPUR SIKRÍ – DŽAJPUR
(235 km, 6 hodin)
Ráno odjezd z Agry. Po cestě zastávka a prohlídka Fatéhpur Sikrí, nepochybně nejlépe zachovalého palácového města mughalské doby (UNESCO). Bylo postaveno za císaře Akbara kolem r. 1570, který využil nejlepší řemeslníky k výzdobě města, opuštěného pouhých čtrnáct let poté kvůli špatnému zásobování vodou. Cesta pokračuje do Džajpuru, po příjezdu ubytování v hotelu. Město Džajpur bylo založeno maharádžou Džaj Singhem II. roku 1727. Je to velkoryse plánované město s růžově natřenými fasádami, proto se mu říká „Růžové město“. Zbytek dne volný program. Nocleh.

DEN 5:  DŽAJPUR
Dopoledne výlet do pevnosti Amber (12 km). Na barevně pomalovaných slonech vyjedete až nahoru do pevnosti s mohutnými branami a sloupovými pavilony. Pevnost byla Resize of P1220229vystavěna Rádžou Mansinghem a je jednou z nejlepších ukázek rádžpútské architektury. Odpoledne prohlídka Džajpuru s návštěvou Městského paláce a jeho muzejních sbírek. Poblíž je zdobný Hawa Mahal (Palác větrů), který má pět poschodí a je vyzdoben spoustou v kameni prořezávaných zástěn, jenž umožňovaly dvorním dámám sledovat ruch na bazaru, aniž by samy byly viděny. Nevynecháte prohlídku Džantar Mantar, velkolepé hvězdárny z roku 1728. Zachovalo se její původní vybavení rozměrnými zděnými a kovovými přístroji, včetně 30metrových slunečních hodin, největších na světě (UNESCO). Nocleh. 

DEN 6:  DŽAJPUR – MANDAWA  (170 km, 4 hodiny)
Ráno odjezd z Džajpuru do Mandawy. Po příjezdu ubytování v hotelu. Odpoledne prohlídka haveli, domů postavených bohatými obchodnickými rodinami. Haveli jsou proslavené krásnými nástěnnými malbami. Nocleh. 

DEN 7:  MANDAWA DILLÍ  (270 km, 6 hodin)
Ráno odjezd do Dillí. Po příjezdu volný program, možnost nákupů nebo dalších aktivit. Večer transfer na letiště k odletu. 

 

Orientační cena za jednu osobu

obsazenost ►► 2-3 osoby 4-5 osob 6-9 osob 10-14 osob
STANDARD HOTELS 14 260 Kč 9 740 Kč 8 880 Kč 8 380 Kč
1st CLASS HOTELS 16 900 Kč 13 360 Kč 12 750 Kč 12 060 Kč
DELUXE HOTELS 21 720 Kč 18 000 Kč 17 050 Kč 16 565 Kč

Dillí – 2 noci, Agra – 1 noc, Džajpur – 2 noci, Mandawa – 1 noc

Cena zahrnuje: výše zmíněný program pro jednu osobu, taxy, dopravu vozem kategorie Economy nebo SUV (podle počtu osob) s řidičem (anglicky mluvícím), ubytování ve dvoulůžkových pokojích na 6 nocí ve vybrané kategorii hotelu se snídaní, 24hodinová asistenční linka v Indii, pojištění poskytovatele služeb ze zákona.

Cena nezahrnuje služby, které nejsou uvedeny výše: letenky, cestovní pojištění, víza (můžeme vám zajistit vízaletenky i komplexní pojištění), vstupné do památek podle programu ve výši 84 €, spropitné a osobní výdaje, poplatek za foto/video v některých památkách.

Dále je možno přiobjednat: ubytování v jednolůžkovém pokoji, polopenzi a pro skupiny od 15 osob česky mluvícího průvodce. (ceny na vyžádání)

 

ZPĚT na programy