Kašmír a Ladákh

SEVER INDIE  (13 dní)

DILLÍ – ŠRÍNAGAR – GULMARG – SONMARG – KARGIL – LAMAJURU – ALČI – LIKIR – LÉH – ÚDOLÍ NUBRA

kashmir-ladakh-tour-mapNEJDE O SKUPINOVÝ ZÁJEZD! Cestujete autem se svým řidičem, přiobjednáte si ubytování ve vámi zvolené kategorii hotelů s vámi vybraným způsobem stravování. Vše se podřizuje vašim zájmům, požadavkům a možnostem. Jde o soukromou cestu, a proto je možné tento navržený program měnit, pokud si přejete.

 

Tento program nabízíme POUZE V OBDOBÍ OD 15. DUBNA DO 1. ŘÍJNA, kdy jsou vysokohorská sedla sjízdná.

 

DEN 1:  DILLÍ
Přílet do Dillí. Uvítání na letišti a transfer do hotelu. Odpoledne prohlídka Starého Dillí. Nejprve zajedeme na Rádž Ghát, kde byl zpopelněn Mahátma Gándhí. Následuje návštěva Červené pevnosti (UNESCO) a zábavná jízda rikšou uličkami starého bazaru Čandni Čouk se zastávkou u Džama Masdžid, největší mešity v Asii. Návrat do hotelu. Nocleh. 

DEN 2:  DILLÍ – ŠRÍNAGAR  (letecky –  1 ½ hodiny)
Transfer na letiště k odletu. Po příletu do Šrínagaru 6174d1183114833-srinagar-city-and-side-trips-a-trip-report-s40139981transfer na hausbót. Šrínagar je považován za jedno z nejkrásnějších míst v Indii, pokud mluvíme o přírodních krásách. Leží v pitoreskním Kašmírském údolí v nadmořské výšce 1730 metrů a je turistickým rájem. Odpoledne si užijete plavbu lodí typu šikara po jezeře Dal, které se skládá ze čtyř mohutných vodních ploch jezer Lokut Dal, Bod Dal, Gagribal a Nagin. Jezero není souvislou vodní plochou, nýbrž složitým labyrintem vodních cest, což přináší spektakulární výhledy i úžasnou výzvu k prozkoumání. Nocleh na hausbótu.

DEN 3:  ŠRÍNAGAR 
Polodenní výlet do světoznámých mughalských zahrad. Jak název naznačuje, byly postaveny jako letní sídlo mughalských císařů v nádherné krajině Šrínagaru. Tyto zahrady jsou krásným příkladem mughalského stylu budování atraktivních prostorů. Jsou nádherně vyzdobeny květinovými záhony, zatravněnými terasami a dobře udržovanými vodními kaskádami i vodotrasky. Navštívíte Nišat Bágh (Zahradu rozkoší) a Šalimar Bágh (Příbytek lásky). Zbytek den volný program a odpočinek. Nocleh na hausbótu.

Gulmarg_-_Srinagar_views_191DEN 4:  ŠRÍNAGAR – GULMARG – ŠRÍNAGAR
(110 km, 5 hodin)
Celodenní výlet do Gulmargu, který je jedním z nejkrásnějších letovisek v údolí. Je také v létě populární díky svému golfovému hřišti, nejvyššímu na světě, a lyžování v zimních měsících. Přírodní scenérie a zasněžené hory jsou opravdovým zážitkem. Můžete se vyvézt kabinkovou lanovkou z Gulmargu na Khalinmarg. Večer návrat do Šrínagaru. Nocleh na hausbótu.

DEN 5:  ŠRÍNAGAR – SONMARG – KARGIL  (225 km, 8 hodin)
Ráno odjezd do Kargilu. Cesta vede přes panoramatickou vesnici Sonmarg (2740 m n.m.). Potom pokračujete přes průsmyk Zojila (3527 m), kterému se také říká Brána Ladákhu. Cesta pokračuje do Drassu (druhé nejchladnější obývané místo na světě) se zastávkou na čaj a kontrolu pasů. Po dalších dvou a půl hodinách jízdy přijedete do Kargilu (2710 m). Po příjezdu ubytování v hotelu. Nocleh.

DEN 6:  KARGIL – LAMAJURU – ALČI  Resize of P1010801
(175 km, 6 hodin)
Ráno odjezd směrem do Léhu. V tomto dni musíte překonat tři horská sedla, takže cesta bude sice poněkud únavná, ovšem také s panoramatickými výhledy. První buddhistickou vesnicí bude Mulbek. Musíte přejet nejvyšší sedlo na trase Šrínagar – Léh. V poledne budete v Lamajuru, místě nejstaršího kláštera v oblasti. Nakonec přijedete do Alči, které je jediným klášterem v Ladákhu postaveným na rovném místě. Je také největším a nejznámějším ze všech chrámů a byl založen velkým překladatelem Ringčem Zangpo. Nocleh v Alči (3100 m n.m.).

DEN 7:  ALČI – LIKIR – PHJANG – SPITUK – LÉH  (80 km, 4 hodiny)
Ráno odjezd do Léhu. Po cestě návštěva kláštera Likir, který pochází ze 14. století a byl založen lámou Dhwang Čosje, velkým mistrem meditace. Také navštívíte Spituk a Phjang. Cesta pokračuje do Léhu (3500 m n.m.). Po příjezdu ubytování v hotelu na nocleh.

Resize of P1270321DEN 8:  LÉH  (Výlet po klášterech) 
Celodenní výlet do známých klášterů v oblasti. Klášter Tikse je zajímavé navštívit brzo ráno a být svědkem modlitebního ceremoniálu. Pokračujte cestou do kláštera Hemis, který patří k vůbec nejznámějším klášterům regionu Ladákhu. Na cestě zpět do Léhu navštívíte Še (Shey) a palác ve Stoku. Nocleh v hotelu.

DEN 9:  LÉH – NUBRA  (130 km, 5 hodin) 
Brzo po snídani v hotelu odjezd do údolí Nubra s obědovým balíčkem. Po cestě zastávky k návštěvě kláštera Diskit a Hunder. Po příjezdu ubytování v kempu. Údolí leží na staré karavanní cestě z Léhu do Kašgaru přes Samsar a karakoramské průsmyky. Kromě bezkonkurenčních možností trekkingu je v údolí několik lamaistických klášterů (gomp). Gompa v Diskitu je 350 let stará, a leží na nejvyšším bodě u vesnice, v níž přebývá kolem 120 buddhistických mnichů. Nocleh v kempu.

DEN 10:  ÚDOLÍ NUBRA
Po snídani návštěva vesnice Panamik. Je to nesmírně půvabné místo spojující prostou krásu lidského osídlení, drsných hor a horkých pramenů. Ve vsi je neuvěřitelný rozvod vody, budovaný po generace, který, i když je primitivní, je účinným způsobem, jak přivéstladakh-trip-himalayan-adventure-51 čistou vodu během léta do domů i na pole.  Návrat do kempu na teplý oběd. Odpoledne návštěva kláštera Samtangling u vesnice Sumur. Tento klášter náleží k buddhistické sektě Gelukpa (Žluté čepice), což je dalajlámova odnož lamaismu. Večer návrat do kempu na večeři a nocleh.

DEN 11:  NUBRA – KHARDUNG LA – LÉH  (130 km, 5 hodin)
Po snídani v kempu odjezd do Léhu s obědovým balíčkem. Po cestě zastávka v průsmyku Khardung La (5359 m) – nejvyšším horském průsmyku na světě, který lze přejet autem. Khardung La je historicky důležitý, protože leží na důležité karavanní cestě z Léhu do Kašgaru ve Střední Asii (čínské provincii Xinjiang). Tuto trasu překonávalo dříve každým rokem kolem 10 000 koní, jaků a velbloudů. Cesta pokračuje do Léhu a po příjezdu následuje ubytování v hotelu. Po zbytek dne je volný program pro nákupy a další aktivity. Večeře a nocleh v hotelu.

Resize of P1220108DEN 12:  LÉH – DILLÍ  (letecky – 1 ¼ hodiny)
Ráno transfer na letiště k odletu do Dillí. Po příletu do Dillí transfer do hotelu. Následuje okružní jízda Novým Dillí, které je v ostrém kontrastu se Starým Dillí a pyšní se širokými třídami lemovanými stromy, parky a vodotrysky, které obklopují výstavné vládní budovy. Pojedete kolem impozantní Brány Indie, budovy parlamentu a prezidentského paláce. Potom navšívíte areál Kutb Minar, založený roku 1193 (UNESCO). Jeho dominantou je nápadná středověká věž vítězství v perském architektonickém stylu. Nocleh.

DEN 13:  ODLET
Transfer na letiště k odletu.

 

Ceny a podmínky na vyžádání.

 

 ZPĚT na programy