Zlatý trojúhelník rozšířený do Rádžastánu

PALÁCE A PEVNOSTI (14 dní, 13 nocí)

DILLÍ – MANDAWA – BIKANÉR – DŽAJSALMÉR – DŽÓDHPUR – RANAKPUR – HORA ABU – UDAJPUR – ČITTORGARH – PUŠKAR – DŽAJPUR – FATÉHPUR SIKRÍ – AGRA

rajasthan-mapNEJDE O SKUPINOVÝ ZÁJEZD! Cestujete autem se svým řidičem, přiobjednáte si ubytování ve vámi zvolené kategorii hotelů s vámi vybraným způsobem stravování. Vše se podřizuje vašim zájmům, požadavkům a možnostem. Jde o soukromou cestu, a proto je možné tento navržený program měnit, pokud si přejete.

 

DEN 1:  DILLÍ
Přílet do Dillí. Uvítání na letišti a přejezd do hotelu. Odpoledne začnete s prohlídkou Dillí na Rádž Ghátu, kde byl zpopelněn Mahátma Gándhí. Potom se podíváte do Červené pevnosti (UNESCO). Užijete si jízdu rikšou ulicemi starého bazaru Čandni Čouk se zastávkou u Džama Masdžid, největší mešity v Asii. Návrat do hotelu. Nocleh.

DEN 2:  DILLÍ – MANDAWA  (270 km, 6 hodin) Resize of P1200408
Ráno okružka kolem impozantní Brány Indie, budovy Parlamentu a Prezidentského paláce. Následuje návštěva Humajúnova mauzolea, které je výborně udržované a je nejlepším příkladem raného stylu mughalských hrobek v Dillí (UNESCO). Navštívíte také proslulý Kutb Minar, středověký minaret, který je 73 metrů vysokou věží vítězství (UNESCO). Odtud odjete z Dillí do Mandawy. Po delší cestě si tam odpočinete v hotelu. Nocleh.

DEN 3:  MANDAWA – BIKANÉR  (200 km, 4 hodiny)
Dopoledne prohlídka haveli, domů postavených bohatými obchodnickými rodinami. Haveli jsou proslavené krásnými nástěnnými malbami. Odpoledne odjezd do Bikanéru, který je pouštním městem ležícím na starých karavanních cestách z Afriky a Západní Asie. Ubytování v hotelu. Nocleh.

DEN 4:  BIKANÉR – DŽAJSALMÉR  (330 km, 6 hodin)
Dopoledne prohlídka Bikanéru s rozsáhlou palácovou pevností Džunagarh a její případnou návštěvou. Neopakovatelný chrám Karni Mata v 30 km vzdáleném Dešnoku. Poté odjezd do Džajsalméru, který je architektonickým snem v osamělém žlutém tichu Thárské pouště. Ubytování v hotelu. Nocleh.

DEN 5:  DŽAJSALMÉR
Dopoledne prohlídka Džajsalméru s návštěvou pevnosti, známé jako Sonar Quila, vystupující z písku, megastruktury odrážející zlaté odlesky pouště a slunce v tisících Resize of P1000312barevných odstínů, což jí dodává pohádkový vzhled (UNESCO). Také navštívíte staré domy obchodníků Patwaon Ki Haveli a Nathmal Ki Haveli, které se proslavily krásně zdobenými fasádami z pískovce. Odpoledne následuje výlet na pouštní písečné duny ve vzdálenosti 42 km od Džajsalméru. Dopřejete si nezapomenutelný zážitek jízdy na velbloudech a pohled za západ slunce na poušti. Návrat do hotelu na nocleh.

DEN 6:  DŽAJSALMÉR – DŽÓDHPUR  (310 km, 6 hodin)
Dopoledne přejezd do Džódhpuru – Brány Thárské pouště. Po příjezdu ubytování v hotelu. Odpoledne prohlídka města s návštěvou pevnosti Mehrangarh, založené roku 1457, která leží 125 metrů nad okolním městem na obrovské ploše 0,5 km² a má sedm bran. Byla to nejpevnější pevnost v celém Rádžastánu. Poté navštívíte Džaswant Thada, což je památník z bílého mramoru na paměť maharádži Džaswanta II. z roku 1899. Nocleh.

DEN 7:  DŽÓDHPUR – RANAKPUR – HORA ABU  (340 km, 7 hodin)
Ráno odjezd na jih směrem k hoře Abu. Po cestě návštěva Resize of P1000909Ranakpuru, džinistického chrámového komplexu z 15. století, proslaveného vyjímečnou a jemnou sochařskou výzdobou. Chrám je položen v pěkné krajině s pávy a dalšími druhy ptactva. Cesta pokračuje na horu Abu (1200 m n.m.). Po příjezdu ubytování v hotelu. Nocleh.

DEN 8:  HORA ABU UDAJPUR  (180 km, 4 hodiny)
Dopoledne návštěva proslulých džinistických chrámů Dilwara, vystavěných jen z bílého mramoru a neuvěřitelnou jemností kamenické práce a sochařských ornamentů. Následuje přejezd do Udajpuru. Po příjezdu ubytování v hotelu. Odpoledne volno na pěší vycházku uličkami Udajpuru a vyhlídkami na jezero Pičola. Nocleh.

DEN 9:  UDAJPUR
Dopoledne  prohlídka Udajpuru s návštěvou Městského paláce, který se pyšní nádhernými sály s mozaikovou výzdobou zrcátky, dveřmi ze slonoviny, mramorovými vykládanými balkony a Pavím nádvořím. Také navštívíte hinduistický Džagdišův chrám a půvabné zahrady Sahelijon Ki Bari. Odpoledne výlet do obcí Eklingi a Nagady, známých svými chrámy z 9. století. Návrat do Udajpuru. Nocleh.

DEN 10:  UDAJPUR – ČITTORGARH PUŠKAR  (300 km, 6 hodin)
Ráno odjezd z Udajpuru. Prohlídka pevnosti v Čittorgarhu. Dál po cestě zastávka v Adžméru a návštěva tamního významného muslimského poutního areálu Dargah. Potom už jen krátký přejezd do Puškaru, v němž je každoročně v listopadu pořádán světově proslulý festival a trh velbloudů. Nocleh.

DEN 11:  PUŠKAR DŽAJPUR  (150 km, 3 hodiny)
Dopoledne obhlídka Puškaru, který leží na břehu nevelkého Resize of P1220240pěkného jezera ve východním Rádžastánu, města 500 chrámů a 52 koupacích nábřeží (ghátů). Následuje odjezd směrem do Džajpuru. Džajpur byl založen maharádžou Džaj Singhem II. v roce 1727. Je to velkoryse plánované město s růžově natřenými fasádami, proto se mu říká „Růžové město“. Zbytek dne volný program s možností návštěvy trhu. Nocleh.

DEN 12:  DŽAJPUR
Dopoledne výlet do nedaleké pevnosti Amber. Na barevně pomalovaných slonech vyjedete až nahoru do pevnosti s mohutnými branami a sloupovými pavilony. V palácové pevnosti je k vidění Mramorový palác, Chrám vítězství a Šíš Mahal (Zrcadlový palác). Odpoledne po návratu do města okružka Džajpurem. Návštěva Městského paláce a muzea. Poblíž je zdobný Hawa Mahal (Palác větrů), který má pět poschodí a je vyzdoben spoustou v kameni prořezávaných zástěn. Také si prohlédnete starou hvězdárnu Džantar Mantar, jejíž původní vybavení rozměrnými zděnými a kovovými přístroji se dobře zachovalo (UNESCO). Nocleh.

DEN 13:  DŽAJPUR FATÉHPUR SIKRÍ AGRA  (235 km, 6 hodin)
Ráno odjezd do Agry. Cestou zastávka a prohlídka Fatéhpur Sikrí, nepochybně nejlépe zachovalého mughalského palácového města (UNESCO). Bylo postaveno za císaře Akbara kolem r. 1570, který využil nejlepší řemeslníky k výzdobě města, opuštěného pouhých čtrnáct let poté kvůli špatnému zásobování vodou. Cesta pokračuje do Agry k ubytování a noclehu.Resize of P1220155

DEN 14:  AGRA DILLÍ  (200 km, 4 hodiny)
Dopoledne prohlídka Agry, bývalého centra mughalského císařství a střediska velké moci a slávy. Pokocháte se prohlídkou světoznámého Tádž Mahalu (UNESCO), nesmrtelného památníku lásky z bílého mramoru. Byl postaven císařem Šáhdžahánem na paměť jeho manželky Mumtaz Mahal. Navštívíte také Agerskou pevnost (UNESCO) a nedalekou Sikandru, kde je mauzoleum nejmocnějšího mughalského císaře Akbara. Odpoledne odjezd do Dillí. Po příjezdu do Dillí transfer na letiště k odletu. 

 

Orientační cena za jednu osobu

obsazenost ►► 2-3 osoby 4-5 osob 6-9 osob 10-14 osob
STANDARD HOTELS 28 550 Kč 21 950 Kč 19 500 Kč 17 800 Kč
1st CLASS HOTELS 37 550 Kč 31 120 Kč 28 860 Kč 22 500 Kč
DELUXE HOTELS 47 750 Kč 41 750 Kč 39 315 Kč 37 545 Kč

Dillí – 1 noc, Mandawa – 1 noc, Bikanér -1 noc, Džajsalmér – 2 noci, Džódhpur – 1 noc, Hora Abu – 1 noc, Udajpur – 2 noci, Puškar – 1 noc, Džajpur – 2 noci, Agra – 1 noc

Cena zahrnuje: výše zmíněný program pro jednu osobu, taxy, dopravu vozem kategorie Economy nebo SUV (podle počtu osob) s řidičem (anglicky mluvícím), ubytování ve dvoulůžkových pokojích na 13 nocí ve vybrané kategorii hotelu se snídaní, 24hodinová asistenční linka v Indii, pojištění poskytovatele služeb ze zákona.

Cena nezahrnuje služby, které nejsou uvedeny výše: letenky, cestovní pojištění, víza (můžeme vám zajistit vízaletenky i komplexní pojištění), vstupné do památek podle programu ve výši 125 €, spropitné a osobní výdaje, poplatek za foto/video v některých památkách.

Dále je možno přiobjednat: ubytování v jednolůžkovém pokoji, polopenzi a pro skupiny od 15 osob česky mluvícího průvodce. (ceny na vyžádání)

 

ZPĚT na programy