Víza

Resize of IMG_7352Žádosti o indické vízum se nyní vyplňují už jen výhradně on-line na Indian Visa Online (formulář je v angličtině). Druhů víz pro vstup do Indie je celá řada.

Žádost o e-vízum se provádí z rozhraní Indian Visa Online. Existují různé kategorie těchto víz: e-Tourist Visa, e-Business Visa, e-Medical Visa atd. Vízum musí být zaplaceno online platební kartou nejméně 4 dny před plánovanou cestou. Na turistické vízum se do Indie přijíždí s obdrženým potvrzením Electronic Travel Authorization (ETA), který si cestovatel musí vézt s sebou v mobilu a pro jistotu i ve vytištěné podobě. Turistické e-vízum umožňuje vícenásobný vstup do země (30denní vízum dva vstupy, víza s delší platností více vstupů). Vstup je možný jen přes 31 hlavních letišť a 5 přístavů, odjet ze země je možné přes kterýkoliv hraniční přechod. E-vízum neplatí pro návštěvu států Arunáčalprádéš, Manipur, Mizoram, Nagaland a Sikkim. 

Co je potřeba k žádosti o vízum:

cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po plánovaném návratu z cesty; do formuláře e-víza portrétní foto žadatele na bílém pozadí (jako soubor jpg min. 10 kB a max. 1 MB), sken stránky pasu s biometrickými údaji jako soubor pdf min. 10 kB a max. 300 kB); pro jiná než turistická e-víza také další doklady (např. kopie zpáteční letenky, zvací dopis, výpis z účtu, kopie voucheru na objednané služby, rezervace hotelu apod.) 

Poplatky za víza (stav v roce 2024):

  • turistické e-vízum na 30 dní 10 USD (zažádané v období duben-červen), 25 USD (červenec-březen)
  • turistické e-vízum na 1 rok 40 USD, na 5 let 80 USD
    (plus přirážka 2,5 % za bankovní transakci pro všechna e-víza)

Dotazy k vízům (konzulát Indie v Praze) 257 533 490, informace v angličtině na Embassy of India.

Adresa velvyslanectví: Velvyslanectví Indie, Milady Horákové 60/93, 170 00 Praha 7

Vízový servis
Pokud si od nás objednáte pronájem auta nebo jiné služby, můžeme pro mimopražské zájemce víza zprostředkovat za poplatek. V případě zájmu nás kontaktujte.

 

ZPĚT